megvolt a verseny (frissített verzió)

200x150

Ma 3.35-kor keltünk, azaz 3 és fél órát aludtam. Korán be kellett mennünk Konára, hogy a versenyzők beregisztráljanak és hogy mi is le tudjunk még parkolni. Baromi fáradt voltam, de a verseny izgalma mindenkit éberen tartott. 6.45-kor az amerikai himnusz eléneklése után eldördül a profi rajtot jelző ágyú. Nehezen lehetett látni őket, mert a vízből indultak és a parton végig álltak az emberek kb 2 kilóméteren át. Mi néhányan bementünk egy étterembe és annak a teraszáról figyeltük a rajtott, miközben reggelit kellett rendelnünk. Mindent baromi gyorsan hoztak és nagyon sürgetett minket a pincér de azért kihúztuk ott mindkét rajtot, a profi és a negyedórával későbbi korosztályos rajtot is. Elsőként a vízből egy hármas boly jött ki, kb 1 percet verve a következőre. Erika az első bolyok egyikével jött ki, Józsi kicsit később. Filmeztem a kijövetelt a bringás depóból, majd Nagyatádon levetítem. Az egyik női versenyző hatalmasat esett, valahogy a cipője mellé dugta a lábát. A bringázás ideje alatt ettünk, néztük az úszópályára beúszó delfineket. Itt a videó róla: http://www.youtube.com/watch?v=j3B7Xhi2y3s. Elsőnek a dán Villám-medve Sinballe ért be a bringázásról, valami földi halandó számára elképzelhetetlen bringásidővel. Ő aztán a futás alatt szét is csúszott ötven-valahanyadikként ért célba. A nők közül a favorit Chrissie Wellington ért be bringáról elsőnek, úgy hogy defekt miatt több percig állt, mert mindkét patronját ellőtte. Utána visszaelőzte az egész mezőnyt. A sebességére jellemző, hogy végig Józsi előtt bringázott és futott is. Az pedig nem csekély dolog. Erika 9. nőként indult ki futni, Józsi bár majdnem úgy ment mint tavaly sajnos a fiúk között elég későn. Nagyon meleg volt és meg is büntették Józsit. Mentségére legyen mondva, hogy nagyon sok esélyes szétcsúszott vagy feladta, pl a tavalyi győztes McCormack is. Végül is a célba 36.-ként érkezett be, Erika pedig 4. lett a nők között, ami minden idők legjobb magyar eredménye Hawaii-on. Erika a futáson hozott be 6 helyet, őt csak 1 női versenyző futotta le. A célbaérkezés utáni videókat a következő blogbejegyzésben nézhetitek meg. Hazafelé Erika fel volt pörögve az autóban a sok koffeintől és végigdumálta az utat. Nagyot alakított, nem csak a versenyen, hihetetlen beszélőkéje van. Egy egészen másik embert ismerhettem meg.